Přátelé včelaři,

ve dnech 12. až 13. září probíhala v N. Strašecí již tradiční včelařská výstava našeho spolku v rámci Novostrašeckého posvícení. Letos jsme zvolili téma výstavy: chov včelích matek. Výstavou jsme obsadili ne jen salonek, ale i část velkého sálu. Přes špatnou epidemiologickou situaci ve společnosti, kdy jsme čekali malou návštěvu, skutečnost byla jiná. Naše výstava obyvatele N. Strašecí a okolí  „táhne“, účast byla dobrá. Chtěl bych především touto cestou poděkovat včelařům, kteří se zasloužili o instalaci a provoz výstavy a o její úspěch.

Především moc děkuji př. Tomášovi Bačkovskému, který se mnou provedl v pátek celou instalaci výstavy, zpracoval nástěnku o činnosti spolku, instaloval promítání filmu o chovu matek a společně jsme převezli demonstrační skleněný úl s živými včelami. Dále děkuji př. Mirkovi Halló za dostatečné zásobování výstavy medem k prodeji, a to i ochucenými medy. Prodalo se pře sto sklenic medu. Novinkou celé výstavy byl program pro malé návštěvníky výstavy, který měla na třech pracovištích skvěle připravený vedoucí našeho včelařského kroužku Michaela Kubičková, včetně dvou nástěnek s fotografiemi o činnosti kroužku. Poděkování patří i př. Pavlovi Andráškovi za zapůjčení televizoru na promítání filmu.

Nemohu zapomenout na děti z našeho včelařského kroužku a na jejich rodiče, kteří téměř všichni se přišli na výstavu podívat. Jako vždy, výstavou návštěvníky skvěle provázel náš včelařík, Metoděj Slavík.  To se již nedá říci o dospělých včelařích našeho spolku, kteří na výstavu přišli tři.

Na výstavě jsme přivítali také starostu města N. Strašecí, který si se zájmem výstavu prohlédl a poděkoval nám osobně a také na svých elektronických stránkách.

Takže zase příští rok.

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE (sobota 12.9.2020) a ZDE (neděle 13.9.2020)

Ing. Jiří Hubka