VÝLET DO VČELAŘSKÉHO STŘEDISKA MÁJA, 22.9.2020

Třetí společnou hodinu v novém školním roce jsme se autobusem vydali do Kožlan. Po cestě zpět z tohoto Včelařského areálu Mája jsem se včelaříků zeptala, co bylo na výletě nejlepší. No a spustila se lavina, všichni se radostně překřikovali. Někomu se nejvíce líbily rostliny, někomu zvířátka, někomu film, který nám promítli, někomu moc chutnala medová limonáda, někomu borůvková zmrzlina s medem, někomu se zase líbil včelín…Ale úplně všichni se shodli na tom, že to bylo super!
Tímto moc děkujeme paní Radce Ingrové ( ze Spolku pro rozvoj včelařství Mája) za perfektní včelařské odpoledne! Už teď se těšíme na další spolupráci!
Co nás ale velmi mrzí je, že se z důvodu karantény nemohli zůčastnit včelaříci všichni 🙁 Snad si to všichni brzy vynahradíme…

Více fotografií z exkurze : ZDE

PODZIMNÍ PROHLÍDKA VČEL, 15.9.2020

Druhou hodinu ve školním roce 2020/2021 jsme provedli kontrolu našich včelek, udělali jsme tkz. podzimní prohlídku včel. Zároveň se naši nový včelaříci seznámili s náplní našeho kroužku.

Více fotografií naleznete na rajčeti : ZDE

VČELAŘSKÁ VÝSTAVA, 12.-13.9.2020

Tento posvícenský víkend byl pro nás včelaříky velmi náročný. Celou sobotu a neděli jsme působili v NKC na VČELAŘSKÉ VÝSTAVĚ. Někdo poskytoval návštěvníkům odborný výklad týkající se chovu včelích matek, někdo pomáhal při kreativních dílničkách a soutěžích pro děti.  Nemůžu jinak než vyzdvihnout dvě hvězdy, které nám vedoucím pomáhaly a bez kterých by tento víkend nebyl tak báječný! Obrovské poděkovaní tedy patří včelaříkovi Metodějovi za perfektní prezentaci našeho včelařského kroužku a jeho odbornému výkladu veřejnosti. Mé druhé poděkování patří včelařici Doubravce, která neutuchající energií velmi ochotně pomáhala každému malému návštěvníkovi s jejich výtvory.

A oba se museli ohánět, protože návštěvníků bylo opravdu hodně…

Další poděkování patří i ostatním z našeho týmu, kteří nás podpořili svou návštěvou (a někteří přišli v sobotu a v neděli znovu!) Tedy děkujeme Toničko, Majdičko, Matěji, Jiříku, Františku! A samozřejmě děkujeme všem, kteří naši výstavu navštívili

Další fotografie ze soboty 12.9. naleznete : ZDE a z neděle 13.9.2020 : ZDE

ZO ČSV a VKM Nové Strašecí srdečně zvou všechny příznivce včel na již tradiční VČELAŘSKOU VÝSTAVU konající se ve dnech 12. a 13. září v prostoru NKC.

Novinkou této výstavy budou kreativní dílny a soutěže pro děti pod záštitou našeho kroužku.