LEŽITÉ INFO !!!! od 11.5.2021 v 15:30 opět začínáme! Musím, ale upozornit, že zatím jsou u volnočasových aktivit povolené skupiny pouze 3 dětí ve vnitřních prostorách. Proto následující schůzky budou probíhat vždy venku (na dvorku Fortny, nebo v přilehlém parčíku)! Prosím, přizpůsobte oblečení dětí na ven, občas se nám stane, že je včelaříkům zima.

Děkuji a již se na všechny moc těším, M. Kubičková

MIMOŘÁDNÁ SCHŮZKA, NASAZENÍ MEDNÍKŮ, 30.4.2021

Poslední dubnový pátek jsme se mimořádně sešli, abychom naše včelky připravili na letní sezónu. Nejprve si každý včelařík vyzkoušel zatavit mezistěnu na rámek a když jsme měli vše připravené, vrhli jsme se s obleky na kontrolu včel a nasazování medníků.

Více fotografií z mimořádné schůzky najdete : ZDE

VELIKONOČNÍ PŘÁNÍ

Všem včelaříkům a příznivcům našeho včelařského kroužku přejeme veselé Velikonoce.

MIMOŘÁDNÁ SCHŮZKA, SBĚR MĚLI, 26.1.2021

Poslední únorové úterý byl nejzazší termín pro sběr měli našich kroužkových včel před odevzdáním vzorků do laboratoře. Jako vedoucí kroužků si přejeme, aby si včelaříci všechny tyto podstatné práce sami vyzkoušeli, a proto jsme zorganizovali mimořádnou schůzku. Nejdříve jsme si pověděli, co to je měl, proč se sbírá a co je vlastně to nebezpečí v podobě kleštíka.  A po následném sběru jsme se pustli do připravené bojovky s kvízem….Trošku nám to komplikovalo velké množství čerstvě napadaného sněhu…ale o to to bylo napínavější 🙂

Více fotografií : ZDE

ADVENTNÍ KREATIVNÍ DÍLNY NA FORTNĚ, 5.12.2020

K adventu ve včelařství určitě patří práce s voskem. A proto jsme se v sobotu 5.12. sešli v naší klubovně a každý včelařík si odlil vlastní voskovou svíčku, kterou si odnesl domů. Jako bonus jsme si také z mezistěn vytvářeli netradiční svíčky ve tvaru andělů, prasátek, vánočních panáčků nebo kapříků… díla se všechna povedla a pro mě to byl velmi příjemně strávený čas. Děkuji všem zúčastněním, bylo to prima.

VK Míša

Více fotografií z vyrábění : ZDE

SOUKROMÉ VÁNOČNÍ KREATIVNÍ DÍLNY PRO VČELAŘÍKY

Včlaříci, zvu Vás na soukromé dílničky, které jen pro Vás uspořádám v sobotu 5. prosince na Fortně. Povíme si spolu něco o vosku a přitom si každý z Vás vyrobí svíčku ve tvaru medvídka, draka či plovoucí kytičky. Pak si vytvoříme vánoční ozdobičky a andílky. Vše co si vyrobíte, si také odnesete domů…Na každého z Vás si udělám zhruba 45 min až hodinu čas. Tvoření bude individuální, v prostorách klubovny bude pouze 1 včelařík (výjímkou jsou včelaříci co mají sourozence včelaříka). Další rodinní příslušníci jsou vítáni. V případě většího zájmu tvoření rozdělíme do 2 dnů. Prosím, pokud se chcete zůčastnit, přihlaste se do soukromé zprávy na FB nebo na email (misajaros@seznam.cz) a napište v kolik hodin by Vám to vyhovovalo. Děkuji a moc se na Vás těším!

VK Míša

SOUTĚŽE OD ČSV

Jako každý rok byly Českým svazem včelařů vyhlášeny soutěže pro mladé včelaříky na rok 2020/2021. Více o nově vyhlášených soutěžích naleznete na webu ČSV, z.s. viz. odkazy níže :

https://www.vcelarstvi.cz/po-stopach-vcel/
https://www.vcelarstvi.cz/vcelkoviny/
https://www.vcelarstvi.cz/vcely-na-stribrnem-platne/

Výherci soutěží obdrží hodnotné ceny – pojďme do toho 🙂

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

‼️UPOZORNĚNÍ‼️ Aktualizace k 19.10.2020 – V současné chvíli vláda zakázala z důvodu protikoronových opatření veškerou zájmovou činnost. Až budou kroužky opět povoleny, budu rodiče kontaktovat prostřednictvím emailu. Dne 19.10. jsem rodičům na email odeslala informace ohledně podzimního léčení včel, prosím o předání včelaříkům. S přáním pevného zdraví M. Kubičková

VČELÍ ÚL

Poslední zářijovou schůzku jsme si od p. Hubky vyslechli přednášku na téma včelí úl. Následně jsme se šli ven trošku zahřát hrou, která nás naučila společně spolupracovat….:)

Více fotografií na rajčeti ZDE

POZOR ZMĚNA ČASU PRAVIDELNÝCH SCHŮZEK

Na základě dohody se všemi včelaříky a rodiči měníme od 29.9.2020 začátek pravidelných schůzek. Kroužek tedy bude od 15:30 do 17 hod!‼️‼️‼️‼️

VÝLET DO VČELAŘSKÉHO STŘEDISKA MÁJA, 22.9.2020

Třetí společnou hodinu v novém školním roce jsme se autobusem vydali do Kožlan. Po cestě zpět z tohoto Včelařského areálu Mája jsem se včelaříků zeptala, co bylo na výletě nejlepší. No a spustila se lavina, všichni se radostně překřikovali. Někomu se nejvíce líbily rostliny, někomu zvířátka, někomu film, který nám promítli, někomu moc chutnala medová limonáda, někomu borůvková zmrzlina s medem, někomu se zase líbil včelín…Ale úplně všichni se shodli na tom, že to bylo super!
Tímto moc děkujeme paní Radce Ingrové ( ze Spolku pro rozvoj včelařství Mája) za perfektní včelařské odpoledne! Už teď se těšíme na další spolupráci!
Co nás ale velmi mrzí je, že se z důvodu karantény nemohli zůčastnit včelaříci všichni 🙁 Snad si to všichni brzy vynahradíme…

Více fotografií z exkurze : ZDE

PODZIMNÍ PROHLÍDKA VČEL, 15.9.2020

Druhou hodinu ve školním roce 2020/2021 jsme provedli kontrolu našich včelek, udělali jsme tkz. podzimní prohlídku včel. Zároveň se naši nový včelaříci seznámili s náplní našeho kroužku.

Více fotografií naleznete na rajčeti : ZDE

VČELAŘSKÁ VÝSTAVA, 12.-13.9.2020

Tento posvícenský víkend byl pro nás včelaříky velmi náročný. Celou sobotu a neděli jsme působili v NKC na VČELAŘSKÉ VÝSTAVĚ. Někdo poskytoval návštěvníkům odborný výklad týkající se chovu včelích matek, někdo pomáhal při kreativních dílničkách a soutěžích pro děti.  Nemůžu jinak než vyzdvihnout dvě hvězdy, které nám vedoucím pomáhaly a bez kterých by tento víkend nebyl tak báječný! Obrovské poděkovaní tedy patří včelaříkovi Metodějovi za perfektní prezentaci našeho včelařského kroužku a jeho odbornému výkladu veřejnosti. Mé druhé poděkování patří včelařici Doubravce, která neutuchající energií velmi ochotně pomáhala každému malému návštěvníkovi s jejich výtvory.

A oba se museli ohánět, protože návštěvníků bylo opravdu hodně…

Další poděkování patří i ostatním z našeho týmu, kteří nás podpořili svou návštěvou (a někteří přišli v sobotu a v neděli znovu!) Tedy děkujeme Toničko, Majdičko, Matěji, Jiříku, Františku! A samozřejmě děkujeme všem, kteří naši výstavu navštívili

Další fotografie ze soboty 12.9. naleznete : ZDE a z neděle 13.9.2020 : ZDE

ZO ČSV a VKM Nové Strašecí srdečně zvou všechny příznivce včel na již tradiční VČELAŘSKOU VÝSTAVU konající se ve dnech 12. a 13. září v prostoru NKC.

Novinkou této výstavy budou kreativní dílny a soutěže pro děti pod záštitou našeho kroužku.