VČELAŘI NOVÉ STRAŠECÍ

Stránky o činnosti ZO ČSV Nové Strašecí

Včelařská výstava – 10.-11. září 2022 Nové Strašecí

Přátelé včelaři,

výbor našeho spolku vás a všechny milovníky přírody a včel zve na naší tradiční včelařskou výstavu. Přijďte se pobavit a vezměte sebou všechny vaše známé a přátele. Bližší informace na přiloženém plakátu.

Ing. Jiří Hubka

Hlášení na ČMSCH a žádost o dotaci 1.D

Přátelé včelaři, blíží se termín některých povinností, které má každý včelař. Jedná se o hlášení na ČMSCH (povinnost podle vyhlášky), podání žádosti o dotaci 1.D na včelstvo a výběr členských příspěvků. Vše je podrobně popsáno v zápisu z výborové schůze našeho spolku, která se konala dne 9.8.2022 a je uložena na tomto našem webu. Přikládám ale raději výpis z tohoto zápisu, kde najdete vyčerpávající pokyny k těmto akcím.

–          povinné hlášení stavu včelstev k 1.9. na ČMSCH proběhne opět elektronickou formou (každý včelař dostane výzvu od ČMSCH na svoji e-mailovou adresu). Ti včelaři, kteří použijí hlášení v papírově podobě a budou požadovat zajištění odeslání hlášení od spolku, vhodí vyplněný tiskopis do schránky na Fortně nejpozději do 10.9. Včelař, který neodešle hlášení na ČMSCH nedostane dotaci 1.D na včelstvo (jako v minulém roce). Odeslání hlášení na ČMSCH je zodpovědností každého včelaře.

–          dotace 1.D – tiskopis na dotaci 1.D je v časopise Včelařství č. 8. Tento tiskopis (všechny stránky) žádosti o dotaci 1.D (vyplněný a podepsaný) spolu s přílohou (tzv. statistikou)  odevzdají včelaři do schránky spolku na Fortně do 25.9.2022. Administrátorem této žádosti za celý náš spolek je jednatel př. Bačkovský, dotazy na něho. Žádosti po tomto termínu není možno akceptovat.

–          členské příspěvky na rok 2023 budou opět vybírány formou bankovního převodu na účet spolku. Výběr proběhne do 31.10.2022. Bližší pokyny budou v dalším zápisu z výboru spolku a v informaci e-mailem a sms každému včelaři

Ing. Jiří Hubka

Schůze výboru – srpen 2022

Letní dobrovolné léčivo je ještě k dispozici.

Vážení včelaři, až si poslední tři včelaři vyzvednou objednané léčivo, tak bude k dispozici ještě rezerva letního dobrovolného léčiva, o kterou se prosím přihlaste telefonicky (777 576 002). V rezervě je toto léčivo:

–      60 proužků Gabonu PF (cena proužku 11,- Kč)

–      60 proužků Gabonu Flum (cena proužku 10,- Kč)

–      2 lahvičky Varromedu (cena lahvičky 420,- Kč)

–      1x Masamaril (cena kelímku 269,- Kč)

–      30 balíčků Formidolu 41g (balíček 22,- Kč, balíček obsahuje 2 desky)

Ing. Jiří Hubka

Odběr letního léčiva

Přátelé včelaři, končí školní rok a začíná doba prázdnin a dovolených. V souvislosti s tím skončila i činnost našeho včelařského kroužku mládeže na Fortně. To znamená, že na Fortně již nejsme pravidelně. Mnozí z vás si ale ještě nevyzvedli letní dobrovolné léčivo přesto, že se blíží doba, kdy ho budete potřebovat (Formidol, Varromed, Gabon a jiné). Od 7.6. se toto léčivo vydává u mne na Rudě, Nádražní ulice 262. Dobré je předem zavolat na telefon 777 576 002. Prosím o urychlený odběr, děkuji.

Pozor: objednali jsme pro ty, kteří si zapomněli objednat Formidol 41g (desky do úlu), dostatečnou rezervu. Cena balíčku (dvě desky) v obchodě  100,- Kč a u nás 22,- Kč.

Ing. Jiří Hubka

Zápis ze schůze výboru – červen 2022

Výdej letního, dobrovolného léčiva

Přátelé včelaři, tento týden jsme přivezli druhou a poslední část dodávky letního, dobrovolného léčiva. Takže všechny požadavky jsou pokryty. Prosím urychlete odběr tohoto léčiva, máme v tom zmrazené finance cca 30 tis. Kč. Možnosti odběru jsou:

–      Poslední termín pravidelného odběru léčiva na Fortně bude v rámci posledního včelařského kroužku dne 14.6.2022 od 15 do 18 hodin

–      Po tomto termínu prosím vždy zavolejte na telefon 777 576 002 a dohodneme výdej buď na Fortně, nebo na Rudě, Nádražní 262

p.s. někteří včelaři si ještě nevyzvedli léčivo z první objednávky, toto léčivo máme na skladě již dva měsíce

Ing. Jiří Hubka

Výsledky akce Hrr na mor

Letní dobrovolné léčivo

Přátelé včelaři, stále si řada z vás nevyzvedla letní dobrovolné léčivo, které se do konce června vydává na Fortně. Druhá etapa (objednávky podané do 2.4.) letního dobrovolného léčiva bude k výdeji od konce tohoto týdne. Tím bude pokryta veškerá naše objednaná potřeba.

Do konce června se bude léčivo vydávat na Fortně každé úterý od 15 do 18 hodin a potom od 1.7. u mne doma (Ruda, Nádražní 262)  po telefonické domluvě (777 576 002).

Ing. Jiří Hubka

PODĚKOVÁNÍ P. KLADIVOVI

V úterý 17. května jsme s naším včelařským kroužkem navštívili novostrašeckého včelaře, p. Kladivo.

Je vidět, že včelařství a vše s tím spojené miluje a je nesmírně šikovný. Nejdříve jsme si prohlídli jeho dílnu, kde si mimo jiné dokáže vyrobit celý úl nebo si lisuje vlastní mezistěny. Pokračovali jsme prohlídkou zahrady a návštěvou včelína, kde jsme nahlédli do otevřeného úlu a viděli naražený umělý matečník. Nejzajímavější částí exkurze byla návštěva technického zázemí, kde nám pan Kladivo ukazoval různé včelařské pomůcky a vychytávky.

A protože jsme si nestihli povědět vše zajímavé, co si pro nás p. Kladivo připravil, domluvili jsme se, že nás v červnu navštíví v naší klubovně a poví nám více o chovu matek a ukážeme si přelarvování. Moc se na další shledání těšíme!

P. Kladivovi velmi děkujeme, že si na nás udělal čas. Vše bylo pro nás opravdu zajímavé a užitečné!

Více fotografií na rajčeti kroužku: ZDE

Za vedoucí VKM M. Kubičková

« Older posts