Výroba vánočních ozdob, 14.11.2023

Jako každý rok i letos se s Včelařským kroužkem zúčastníme milé akce, pořádanou městem Nové Strašecí. Již od příštího čtvrtka si budete moci na Komenského náměstí, před budovou ZUŠ, prohlédnout stromeček nazdobený našimi včelaříky. Opět jsme se na to pilně připravovali, vyráběli jsme ozdoby z pravého včelího vosku a dalších přírodnin. Posuďte sami, jak se nám ozdoby povedly.

EXKURZE U P. HÁJKA, MŠEC, 26.9.2023

Třetí setkání kroužku nebylo pracovní, ale jeli jsme na exkurzi do Mšece. Dostali jsme pozvání od včelaře pana Hájka na prohlídku jeho včelína.
Bylo to úžasné. Pan Hájek je včelař, který spojuje tradiční postupy včelaření osvědčené jeho předky s moderními technickými pomůckami.
Moc děkujeme, že jsme měli příležitost vidět, jak práci ve včelíně usnadní zvedák na nástavky, pracovní stůl na nádoby na stáčení medu, ale i drobnější pomůcky jako jsou popisové tabulky a značky na úlech nebo závěs pro vystrojené rámečky.

Více fotografií z exkurze naleznete: ZDE

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

Školní rok 2023/2024 ve včelařském kroužku jsme zahájili 12.9. Nejdříve jsme si samozřejmě povyprávěli zážitky z prázdnin. Dozvěděli jsme se, že si všechny děti volný čas bezvadně užily. Pan Hubka na oplátku řekl dětem, jak se měly naše včely, kolik nám daly medu a kolik snědly cukru.
Po téhle besedě jsme se hned dali do včelařské práce. Museli jsme udělat prohlídku úlů, sundat a omýt krmítka, vyčistit podložky, přidat léčivo, uklidit kolem včelínu, vysířit souše… Bylo toho tolik, že jsme to všechno ani nestihli a tak jsme pokračovali ještě příští týden.

více fotografií: ZDE

POSVÍCENÍ 2023

Posvícení ve Strašecí je vždy příležitost, aby místní včelaři prezentovali svoji práci. Při prohlídce klubovny návštěvníci viděli vybavení medárny, shlédli filmy s včelařskou tématikou, zaujal je prosklený úl. Včelaříci prodávali med od včel našeho kroužku a členů ZO Nové Strašecí. Nabídku jako každý rok rozšířil pan zahradník Lípa kolekcí nektarodárných rostlin.
Kroužek zpestřuje výstavu dílničkami a zábavnými soutěžemi. Zájemci si letos mohli vyrobit buď rolované svíčky zdobené květinkou nebo svíčky vykrajované. 

Více fotografií naleznete: ZDE

Přátelé včelaři,

výbor našeho spolku vás a všechny milovníky přírody a včel zve na naší tradiční včelařskou výstavu. Přijďte se pobavit a vezměte sebou všechny vaše známé a přátele. Bližší informace na přiloženém plakátu.

PRO DĚTI BUDOU NA PŘILEHLÉ LOUCE PŘIPRAVENY KREATIVNÍ DÍLNIČKY A NAUČNÁ HRA

Informace týkající se školního roku 2023/2024

Úvodní schůzka v roce 2023/2024 proběhne dne 12. září od 15:30 – 17:00

POZN. K 17.8.2023 –  V SOUČASNÉ CHVÍLI NENABÍRÁME NOVÉ VČELAŘÍKY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ